Araç Folyo Kesim Antalya


ARAÇ FOLYO KESİM

Araç Folyo Kesim Örnekleri

Kesim folyosu reklamcılıkta en sık kullanılan türlerden biri olmakla birlikte dijital baskı tekniğinin ortaya çıkmasının ardından bile kullanımı azalmamış, hatta dijital baskı ve folyo kesim aynı teknikle kullanılarak daha estetik reklam örnekleri ortaya çıkarılmıştır. Şu anda ülkemizde bulunan tabelaların %90'ı bu yöntemler yapılmıştır. Renk alternatifi bakımından geniş bir yelpazeye sahip olan kesim folyosu parlak ve mat olmak üzere 2'ye ayrılır. Aynı zamanda renkli folyo, cast folyo, yüksek seri folyo, baskı folyoları ve laminasyon olmak üzere 5 farklı çeşidi bulunmaktadır.

Kesim folyosu, silikon kaplı bir kağıdın üzerine ince bir PVC uygulanan bir malzemedir. Kendinden yapışkanlı olan bu malzemenin raf ömrü 2 ila 5 yıl arasında değişmektedir. İç mekan, dış mekan, baskı kesim ve dekorasyon folyosu olmak üzere özelliklerine göre değişik gruplara ayrılır. Plotter makinaların da bilgisayar destekli programlarla rakam, yazı, desen olarak her şekilde kesilebilmektedir. Ürünün ömrü ve dayanıklılığı düşük olması nedeniyle kısa ve orta vadeli işler için ekonomik olarak tercih edilmektedir.

 


Reflektif Folyo kesimler

Bazı araçlarda reflektif folyo kullanım zorunluluğu vardır.

Reflektif Folyo: Çok güçlü parlak yüzeyiyle baskıya uygun değildir. Reflektifin üzerine kolaylıkla çizim ve işlem yapılabilir. Reflektif Folyolar, kalıcı trafik işaretleri ve tabelalarda kullanılan; trafik güvenliği ile ilgili regülasyonlarda belirtilen reflektivite, açı ve dayanıklılık gerekliliklerini sağlayan folyolardır. Reflektif folyo ihtiyaçlarınız için detaylı bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Reflektif folyo kesimleri; Antalya Tabela Reklam Atölyemizde yapılmaktadır. Daha fazla bilgi için bizi Arayın 0.242.338 03 06

   Hemen Teklif Al!