Araç Folyo Kesim

 

FOLYO KESİM | REFLEKTİF FOLYO

FOLYO KESİM | REFLEKTİF FOLYO ANTALYA

Kesim folyosu reklamcılıkta en sık kullanılan türlerden biri olmakla birlikte dijital baskı tekniğinin ortaya çıkmasının ardından bile kullanımı azalmamış, hatta dijital baskı ve folyo kesim aynı teknikle kullanılarak daha estetik reklam örnekleri ortaya çıkarılmıştır. Şu anda ülkemizde bulunan tabelaların %90'ı bu yöntemler yapılmıştır. Renk alternatifi bakımından geniş bir yelpazeye sahip olan kesim folyosu parlak ve mat olmak üzere 2'ye ayrılır. Aynı zamanda renkli folyo, cast folyo, yüksek seri folyo, baskı folyoları ve laminasyon olmak üzere 5 farklı çeşidi bulunmaktadır.

Kesim folyosu, silikon kaplı bir kağıdın üzerine ince bir PVC uygulanan bir malzemedir. Kendinden yapışkanlı olan bu malzemenin raf ömrü 2 ila 5 yıl arasında değişmektedir. İç mekan, dış mekan, baskı kesim ve dekorasyon folyosu olmak üzere özelliklerine göre değişik gruplara ayrılır. Plotter makinaların da bilgisayar destekli programlarla rakam, yazı, desen olarak her şekilde kesilebilmektedir. Ürünün ömrü ve dayanıklılığı düşük olması nedeniyle kısa ve orta vadeli işler için ekonomik olarak tercih edilmektedir.
Piyasada mevcut ürünler; toplam kalınlık, rulo çapı, gerilme gücü, esneklik, uygulama sıcaklığı, bakım sıcaklığı gibi özellikleriyle birbirilerinden farklılaşmakta ve fiyatları değişmektedir. Ancak her markada muadili ve çeşitli renkleri bulunmaktadır. Sıcak havada kullanımı çok rahat olmasına rağmen, soğuk havada uygulanabilmesi için transfer bandı kullanmak gerekebilmektedir. Kullanım alanları çok yaygın olmakla birlikte, kısa ömürlü bir ürün olması nedeniyle ışıksız tabela sistemlerinde, vitrin yazılarında, düz yüzeylerde kullanmak daha verimli sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

Fuar, kongre, festival gibi iç mekanlar da, kısa süreli organizasyonlarda, tabela, cam, vitrin, cephe ve yönlendirme tabelaları gibi düz yüzeylerde kullanılabileceği gibi aynı zamanda araç yazılarında ve dekorasyon sektöründe de sıklıkla kullanılmaktadır. İç ve dış mekanlar da kullanımı ile ilgili bir ayrım bulunmamakla birlikte, dış mekanlarda hava koşulları nedeniyle daha kısa süreli olacağı bilinmektedir.

Reflektif Folyo: Çok güçlü parlak yüzeyiyle baskıya uygun değildir. Reflektifin üzerine kolaylıkla çizim ve işlem yapılabilir. Reflektif Folyolar, kalıcı trafik işaretleri ve tabelalarda kullanılan; trafik güvenliği ile ilgili regülasyonlarda belirtilen reflektivite, açı ve dayanıklılık gerekliliklerini sağlayan folyolardır.

Geçici yol işaretleme ürün gamı arasında trafik işaretleri, tabela ve yol dikmelerinde kullanılan yüksek performanslı reflektif folyolar bulunmaktadır. Bu ürün gamındaki reflektif folyolar yüksek dayanıklılığa sahip olup özellikle tehlikeli bölge uyarı işaretlemelerinde kullanılmaktadır.
Kalıcı veya geçici yatay trafik işaretlemelerinde kullanılan bu ürünler, yüksek dayanıklılık ve reflektiviteye sahip olup sürücülerin gündüz ve gece her türlü hava koşullarında güvenli araba kullanmalarını sağlar.
Geceleri trafikte görünür olmak sürücü ve araç güvenliği için vazgeçilmezdir. Reflektif folyo ve şeritler sayesinde ambulans gibi acil durum araçları, ağır vasıtalar, tehlikeli madde taşıyan araçlar gibi araçların gece görünürlüğü artar.

Kullanılacak yerler:
Geniş reklam afişleri, yollar, trafik işaretleri, geçici reklam afişleri ve inşaat afişlerinde kullanılır. Ürün 5 yıl kullanılabilir özelliği vardır.
Renkler : Beyaz, Sarı, Kırmızı, Siyah, Turuncu, Yeşil, Mavi
Ölçü : 124cm x 45.7m