Vinil Branda Baskı


BRANDA BASKI ÇEŞİTLERİ

Branda Dijital Baskı Örnekleri

Halk arasında "Branda" olarak telafuz edilen Vinil polivinil klorür (PVC) esaslı bir malzemedir. Dış mekanlarda sıklıkla gördüğümüz açık hava reklamlarının büyük bir kısmı bu şekilde yapılmaktadır. Dijital Baskı 'dan önce brandalar çadır, tente gibi anlalar da kullanılmaktaydı.
Reklam anlayışını değiştiren dijital baskı, vinil baskı yöntemiyle reklamcılığa farklı bir boyut kazandırmıştır.

Vinil |Branda baskı nerelerde Kullanılır?

Dış mekanlarda sıklıkla gördüğümüz Totem Tabelalar, Billboard, Megaboard, Bina cephe uygulamaları, tanıtım veya reklam amaçlı afiş baskı, pankart baskı çalışmaları, Atatürk posterleri, Duvar kaplama, dekorasyon, Totem baskısı, Işıklı tabela branda baskısı, Siyasi parti başkanları resim posteri baskısı, Fuar stand baskısı gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.

Büyük Reklam İlanları, Totemler, Yön Bildiren Levhalarda kullanılan baskıların hepsi vinil baskı ürünüdür. Reklamcılık sektörünün vazgeçilmezi olan bu ürün sağlamlığından dolayı da çok sıkça tercih edilmektedir.Dijital Baskı Branda

Branda, vinil gerek kalite, gerekse fiyatı acısından cazip kar bir üründür. Bu sebepten dolayı kullanım alanı çok fazladır.
Branda ( Vinyl ) reklam rektörünün vazgeçilmez bir ürünü olduğundan bahsetmiştik şimdi bunu biraz daha geniş açıklayalım.

Digital Baskı sektöründe branda ( vinyl ) gerek afiş olarak, gerek tabela olarak gerek yüzey giydirme olarak kullanılır; Vinil Branda Afiş, Branda Tabela tanıtım işlerinde Branda Afiş en uygun maliyetli reklam ürünüdür.

Bu sebepten indirimler, kampanyalar ve benzeri açıklamaların duyurularını brandadan afiş yaparak kullanır firmalar.
Piyasalarda Branda Afişlerini görebileceğiniz yerler ise benzin istasyonları, mağazalar, restaurantlar, inşaat firmaları gibi alanlardır.


Benzin istasyonlarında kullanılacak afişler, kuş gözü diye tabir ettiğimiz alüminyum halkaların brandanın köşelerine açılması ile bu alanlardan montajı ip ile yapılır yada brandanın sağ ve sol kısımlarına sopa geçirilerek kanallar açılır ve bu sopalar vasıtası ile brandanın montajı yapılır.

Mağazalarda ve restaurantlar da montaj şekli ve brandanın işlenmesi aynıdır.
Ancak kuş gözleri yani kapsüller branda, vinil üzerine atılmadan önce genelde brandanın 4 kenarı da sağlamlığı artsın, rüzgardan etkilenmesin diye dikilir ve sonrasında kapsül çakılır.
İnşaat alanlarının tanıtımı için kullanılan vinil brandaların montaj şekli biraz daha farklıdır.
Öncelikle inşaat alanlarında kullanılacak brandaların çok büyük olduğunu düşünürsek ve dış mekan da kullanılacağını düşünürsek bu brandanın çok sağlam olması gerekmektedir.

Kullanılan materyallerde kalite önemlidir ve gramaj arttıkça kalitede değişkenlik gösterir. İstenilen ebatlara göre ya da oldukça büyük boyutlarda basılması vinil baskı 'nın en önemli avantajlarından biridir. Bir diğer avantajı da yüzey üzerine istenilen resimlerin ve istenilen kadar boyaların basılabilir olmasıdır. Nareks reklam olarak ışıklı ışıksız olarak sunulabilir. İsteğinize göre ışıklı vinil kullanmak isterseniz, materyalin ışığı geçiren cinsten olması gerekmektedir.  Aksi halde kullanılan ışığı alamaz ve mat bir görünüm elde edilmiş olur.

Dijital Branda Baskılarımız Antalya Tabela Reklam Atölyemizde yapılmaktadır. Daha fazla bilgi için bizi Arayın 0.242.338 03 06

   Hemen Teklif Al!